DB2440400L
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
DB2440400L
  • 1
Product Category : Diodes - General Purpose, Power, Switching
Vf - Forward Voltage : 0.53 V
Peak Reverse Voltage : 40 V
Max Surge Current : 60 A
Packaging : Reel
If - Forward Current : 3 A