SMBJ130AHE3/52
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMBJ130AHE3/52
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 209 V
Breakdown Voltage : 144 V
Series : SMBJxA
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 130V 5% Unidir AEC-Q101 Qualified