SM15T6V8A
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SM15T6V8A
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 1.5 kW
Package / Case : DO-214AB
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 13.4 V
Breakdown Voltage : 6.45 V
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 1500W 6.8V Unidirect