SMBJ70A-TR
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMBJ70A-TR
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 400 W
Package / Case : DO-214AA
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 146 V
Breakdown Voltage : 81.9 V
Series : SMBJ70
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 70V Unidirect