SMA5J24A-E3/61
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMA5J24A-E3/61
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 500 W
Package / Case : DO-214AC
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 38.9 V
Breakdown Voltage : 26.7 V
Series : SMA5J
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 500W 24V Unidirect