ADSP-BF535PBB-300
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
ADSP-BF535PBB-300
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 308kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : Blackfin®
Clock Rate : 300MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 260-PBGA (19x19)
Mfr : Analog Devices Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case : 260-BBGA
Interface : PCI, SPI, SSP, UART, USB
Voltage - Core : 1.50V